Będą utrudnienia na Lechickiej!

wiadukt, Lechicka, testy obciążeniowe fot. Jacek Jaśkowiak FB

Ze względu na kontynuacje prac przy budowie dwupoziomowego węzła na skrzyżowaniu ul. Lechickiej, Naramowickiej i al. Praw Kobiet, ulica Lechicka zostanie czasowo zwężona do jednego pasa.

Zmiany obowiązywać będą od czwartku 24 lutego. Polegać będą na wyłączaniu fragmentu jednego pasa ruchu ul. Lechickiej tuż przed węzłem, od strony mostu Lecha, służącego do jazdy w kierunku ul. Murawa. Drugi pas pozostanie przejezdny. W tym czasie prowadzone będą prace polegające na odtworzeniu pasa rozdziału, czyli likwidacji tzw. przewiązki, którą tymczasowo prowadzony był ruch na ul. Lechickiej. Zawężenia będą pojawiać się okresowo na czas tych robót, a po ich zakończeniu zamknięty pas ruchu będzie znów przejezdny.

Przypomnijmy, że od 19 lutego przejazd ul. Lechicką pod nowym wiaduktem jest możliwy tylko w jednym kierunku – od mostu Lecha w stronę ul. Murawa. W przeciwnym ruch poprowadzony został południową łącznicą, czyli jezdnią od strony ul. Naramowickiej. Zmiana wprowadzono ze względu na prace wykończeniowe związane z wiaduktami (m.in. zabezpieczenie powierzchni odpowiednimi powłokami, montaż odwodnienia, znaków, rozbiórka roboczych pomostów).

Kierowcy powinni zachować ostrożność w rejonie prac i zwracać uwagi na bieżące oznakowanie.

Źródło: PIM

Podziel się:

Ostatnio dodane: