Będą nowe mieszkania komunalne w Poznaniu. Przetarg na budowę już ogłoszony

Darzyborska, wizualizacja fot. ZKZL

Siedem nowych budynków komunalnych powstanie przy ulicy Darzyborskiej w Poznaniu. Zarząd Komunalnych Zasobów Lokalowych już ogłosił przetarg na budowę pierwszego z nich.

To już kolejna inwestycja ZKZL w tym rejonie.
– Pierwsze 50 mieszkań przy ul. Darzyborskiej zostało oddane w 2020 roku – przypomina Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy ZKZL. – W pierwszym etapie powstało sześć parterowych budynków. Powierzchnia nowych „M” dla poznaniaków wahała się pomiędzy 27 a 49 metrów kwadratowych. W standardzie znalazła się w pełni przygotowana łazienka z kabiną prysznicową i umywalką, a w kuchni lokatorzy otrzymali kuchenkę oraz zlewozmywak.

Teraz przy ul. Darzyborskiej mają powstać domy i właśnie teraz ZKZL ogłosił przetarg na budowę pierwszego z siedmiu planowanych – to rozpoczęcie drugiego etapu inwestycji, która docelowo ma zapewnić 252 mieszkania w 7 budynkach. Pierwszy budynek ma powstać w 12 miesięcy.

– Zakres tego etapu inwestycji obejmuje budowę czterokondygnacyjnego budynku, w którym powstanie łącznie 15 mieszkań – wyjaśnia Łukasz Kubiak. – Zaprojektowanych zostało 14 mieszkań dwupokojowych oraz jedno mieszkanie jednopokojowe z oddzielną kuchnią, dostosowane do potrzeb osób
z niepełnoprawnościami. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony. Dodatkowo, w ramach prac inwestycyjnych, wykonawca będzie zobowiązany do wykonania niezbędnej infrastruktury towarzyszącej, takiej jak droga wewnętrzna, chodniki czy miejsca postojowe. Elementem zamówienia jest również zagospodarowanie terenu otaczającego budynki, w tym zieleń i mała architektura.

Chętni mogą składać oferty do 12 maja do godziny 11.00 poprzez platformę zakupową, a szczegółowe informacje znajdą na stronie ZKZL.

Podziel się:

Ostatnio dodane: