Będą nowe miejsca pracy w Wielkopolsce. Gdzie powstaną?

Panattoni nowa inwestycja fot. Panattoni Europe

Panattoni, największy logistyczny deweloper w Europie, kupił prawie 35 hektarów gruntu przy skrzyżowaniu A2 i S11. W lutym rozpocznie się tam budowa Panattoni Park Poznań A2 o docelowej powierzchni niemal 150 000 m kw.

Panattoni to lider rynku powierzchni przemysłowych w Europie, dysponujący w Wielkopolsce, głównie pod Poznaniem, 1 500 000 m kw. powierzchni. Teraz na powierzchni 34,7 ha powstanie kolejny obiekt firmy, Panattoni Park Poznań A2, który poszerzy zasoby firmy o kolejne 150 000 m kw. Będą się tam znajdowały dwa budynki: ten o powierzchni 82 000 m kw. zajmie gigant branży odzieżowej, a kolejne 62 000 mkw to powierzchnia spekulacyjna. Ich budowa ruszy w lutym, budowa większego z nich ma się zakończyć już w październiku.

– Region Poznania pod kątem popytu na powierzchnię przemysłową nieustannie znajduje się w krajowej czołówce – wyjaśnia Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający z Panattoni. – Doskonałe położenie stolicy Wielkopolski, dostęp do infrastruktury drogowej i ekspozycja na najważniejsze rynki polskie oraz zagraniczne przyciągają międzynarodowy biznes, dlatego ruszamy z kolejną inwestycją o wielkiej powierzchni. Panattoni Park Poznań A2 jeszcze przed rozpoczęciem budowy potwierdził swój ogromny potencjał, znajdując na ponad 80 000 m kw. najemcę, który z poznańskiej lokalizacji będzie obsługiwał kilka europejskich rynków.

Oba budynki będą też przyjazne środowisku – deweloper planuje uzyskać dla inwestycji certyfikację środowiskową metodą BREEAM na poziomie Outstanding, dotychczas nieobecnym na polskim rynku. Oznacza to, że budowa powstanie bez użycia PCV, a deweloper przystosuje dach obiektu pod instalację fotowoltaiczną, wyposaży też budynki w zwiększoną liczbę świetlików i inteligentne oświetlenie. Będzie też odzyskiwał deszczówkę: na terenie inwestycji powstanie także stacja uzdatniania wody pitnej, a ścieki bytowe trafią do biologicznych oczyszczalni ścieków.

Pracownicy obiektów będą mieli z kolei do dyspozycji ładowarki dla samochodów elektrycznych, infrastrukturę dla rowerzystów, siłownię, taras zewnętrzny, boisko do siatkówki, tor do gry w boule i centralną instalację wody pitnej w biurze. Zatrudnienie w parku ma wynieść ok. 4,5 tysiąca osób.

Podziel się:

Ostatnio dodane: