Będą nowe boiska w Poznaniu. Gdzie powstaną?

boisko ul. Korfantego fot. ZZM

Nowa nawierzchnia, siatki ochronne i ogrodzenie. Zarząd Zieleni Miejskiej rozpoczął prace remontowe na boiskach przy ul. Korfantego na Świerczewie w Poznaniu. To pierwszy etap związany z zagospodarowaniem tego terenu.

„Pierwszy etap przedsięwzięcia obejmuje budowę boiska do piłki nożnej (o wymiarach 64 m x 34 m) oraz wielofunkcyjnego (19,1 m x 32,1 m)” – informuje Urząd Miasta Poznania. – „Według projektu pojawią się nowe nawierzchnie oraz siatki ochronne na całej szerokości pola do gry. Obiekt piłkarski zostanie wykonany z wykorzystaniem ekologicznej technologii, co oznacza, że zamiast gumowego zasypu pojawi się naturalny, korkowy”.

Na boisku zostaną zamontowane także cztery kosze do koszykówki i słupki do siatkówki. Dłuższe boki boiska zostaną też zaznaczone niskim ogrodzeniem. Prace już się rozpoczęły, a środki na ich realizację pochodzą z budżetu Rady Osiedla Świerczewo oraz miasta Poznania – ta część środków została zapewniona dzięki poprawce radnych miejskich Dominiki Król, Agnieszki Lewandowskiej i Grzegorza Jury.

Podziel się:

Ostatnio dodane: