Bartosz Salamon zawieszony! Nie zagra z Fiorentiną!

Bartosz Salamon fot. P. Szyszka, Lech Poznań

UEFA zadecydowała o zawieszeniu Bartosza Salamona, zawodnika Lecha Poznań, na trzy miesiące. W tym czasie nie może brać udziału nie tylko w meczach, ale nawet w treningach swojej drużyny.

O decyzji UEFA poinformował 13 kwietnia sam klub na swoim profilu na Twitterze.
„Lech Poznań otrzymał przed chwilą decyzję UEFA o zawieszeniu Bartosza Salamona na trzy miesiące. W czasie zawieszenia obrońca nie może brać udziału w meczach oraz treningach. Jako klub zdecydowaliśmy o odwołaniu się od tej decyzji” – napisał Kolejorz.

Przypomnijmy, że zawieszenie Salamona zostało spowodowane pozytywnym wynikiem próbki A testu antydopingowego, przeprowadzonego po meczu Lecha z Djurgardens IF. Wykryto wówczas w jego organizmie chlortalidon – jak informuje Polsat Sport, tę substancję najczęściej stosuje się go w leczeniu nadciśnienia i nie ma dowodów na to, że w jakikolwiek sposób poprawia osiągi zawodników. Mimo to jego stosowanie u sportowców jest zabronione.

Zawieszenie oznacza, że Salamon nie wystąpi w meczu z Fiorentiną, z którą Lech Poznań zmierzy się w ćwierćfinale Ligi Konferencji.

Podziel się:

Ostatnio dodane: