Bartłomiej Wróblewski zadeklarował wsparcie dla wsi. Jako RPO

Bartłomiej Wróblewski
Poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich obiecał, że będzie rzecznikiem interesów polskiej wsi i jej mieszkańców – jeśli zostanie wybrany.

Zdaniem posła Wróblewskiego – jak podaje RMF FM – w działalności RPO są cztery ważne obszary: pierwszym są osoby najsłabsze, czyli niepełnosprawni, seniorzy i dzieci oraz prawa rodziny, drugim wolność religijna, trzecim wolności liberalne, czyli wolność słowa, prawo własności i wolność prowadzenia działalności gospodarczej, a czwartym – sprawy polskiej wsi.

W tym czwartym obszarze dla Bartłomieja Wróblewskiego ważne są prawa polskich rolników, ale także innych mieszkańców terenów wiejskich. Chodzi o prawa do prowadzenia działalności rolniczej, czyli kłopoty z odszkodowania powodowanymi przez dzikie zwierzęta, trudności ze stawianiem nowych budynków gospodarczych czy kłopoty administracyjne. Poseł wspomniał też o nieuczciwej konkurencji dużych koncernów i ataki organizacji lewicowych.

Z tych powodów poseł chce być rzecznikiem praw polskiej wsi jako RPO i – jak zapowiedział – jeden z jego zastępców będzie odpowiedzialny właśnie za ten obszar działalności. W biurze RPO powstanie specjalna komórka, która się będzie tymi sprawami zajmowała.