Barry Douglas podpisał nowy kontrakt z Lechem. „Jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w tej szatni”

Barry Douglas Lech Poznań fot. Przemysław Szyszka

Szkot przedłużył umowę z Kolejorzem o następne 12 miesięcy, czyli do 30 czerwca 2024 roku. – Barry jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w tej szatni – mówi prezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski.

Barry Douglas, który ma obecnie 33 lata, gra w Lechu już po raz drugi – pierwszy raz miał miejsce w latach 2013-2016. Później zamienił Kolejorza na Konyaspor, Wolverhampton i Leeds, a wrócił do Poznania w minionym sezonie mistrzowskim, gdzie zagrał w 15. meczach, w których strzelił jednego gola oraz zaliczył dwie asysty. Podczas walki Lecha w Pucharze Polski Douglas zdobył trzy gole. Szkot wystąpił w obecnym sezonie we wszystkich możliwych rozgrywkach, potwierdził także swoja opinię zawodnika uniwersalnego: grał z lewej strony defensywy, ale również jako stoper.

– Mimo wieku dobrze radzi sobie dobrze na naszych boiskach, wiele razy pomógł nam w tym sezonie i absolutnie nie możemy wątpić w to, że nie będzie w stanie tej swojej jakości utrzymać w następnym sezonie – mówi Piotr Rutkowski. – Optymistycznie do tego podchodzimy. Bardzo się cieszymy, że z nami zostaje, bo potrzebujemy takich zawodników w szatni.

Nowy kontrakt Douglasa obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.
– Jestem zachwycony i zaszczycony – mówi zawodnik. – Cieszę się, że przedłużyłem swój pobyt w Lechu i kontynuuję swoją cudowną historię, którą tutaj tworzymy razem. Lech to klub, w którym spędziłem najwięcej czasu w mojej karierze. Mam stąd dużo wspomnień, tych lepszych, tych gorszych, przeżyłem tu kontuzje, jak i mistrzostwa Polski. Jestem podekscytowany tym kolejnym rokiem, nie mogę się już doczekać.

Podziel się:

Ostatnio dodane: