Bar Caritas ma nową siedzibę w Poznaniu. Kiedy otwarcie?

Plac Kolegiacki Poznań fot. Sławek Wąchała

Bar “U Krystyna” prowadzony przez Caritas Poznań na placu Wolności – ma już kolejną siedzibę i inną nazwę, odnoszącą się do nowej lokalizacji. 30 czerwca poznaniacy będą mogli się tam wybrać na kultowe naleśniki.

Bar mieścił się przez 22 lata przy placu Wolności, jednak remonty spowodowały, że zaczął myśleć o nowej lokalizacji. Rozkopane centrum, bez tramwajów sprawiało, że osoby z niepełnosprawnościami nie były w stanie dotrzeć do baru – a wśród klientów “U Krystyna” takich osób było wiele ze względu na niskie ceny.

Caritas rozpoczęła więc poszukiwania nowej siedziby, co nie było łatwym zadaniem, bo musiał to być lokal odpowiedniej wielkości, w centrum i z dobrym dojazdem – no i nie za drogi, by ceny dań nadal były dostępne dla osób najuboższych. Zadanie zakończyło się powodzeniem.

“Po około półrocznej przerwie poznaniacy znów będą mogli zjeść posiłek serwowany przez pracowników kultowego baru Caritas, który opierając się na wieloletniej tradycji swojej działalności, od teraz będzie dostępny w zupełnie nowej odsłonie” – poinformowała Caritas Poznań na swojej stronie. – “Zmianom ulega nie tylko lokalizacja, ale także styl lokalu oraz forma obsługi – rzecz jasna – wszystko na plus dla gości”.

Nowy bar mieści się na placu Kolegiackim, a nowa nazwa to “Pod Kolegiatą”. Nazwa, tak samo jak nazwa placu, nawiązuje do stojącej tu niegdyś słynnej poznańskiej kolegiaty (czyli kościoła niebędącego katedrą, przy którym istnieje kapituła kanoników). Jak zapewnia Caritas, lokalizacja jest nowa, ale duch i misja pozostają takie same.
“Spowodowane nastawieniem na niewysoką marżę niskie ceny dań, umożliwiające każdemu spożycie – co ważne – pysznego posiłku, a także miła atmosfera, to trzy z czterech podstawowych czynników, przyciągających stałych i nowych gości baru” – informuje Caritas. – “Czwartym, równie ważnym aspektem, jest fakt charytatywnego charakteru działania baru. Bowiem marża płynąca z prowadzenia tego punktu gastronomicznego przeznaczana jest na naszą charytatywną działalność. Można więc posłużyć się metaforą, że kupując sobie obiad, jednocześnie finansujesz też posiłek dla osoby ubogiej, czy w kryzysie bezdomności”.

Otwarcie baru “Pod Kolegiatą” planowane jest na 30 czerwca tego roku.

Podziel się: