Biurowiec Bałtyk otrzymał nagrodę im. Jana Baptysty Quadro. Jury uznało, że jest najlepiej zaprojektowanym i zrealizowanym obiektem architektonicznym, jaki został oddany do użytku w 2017 roku.

Za całość koncepcji architektonicznej budynku, odpowiada holenderska pracownia „MVRDV” pod kierunkiem Nathalie de Vries. Koncepcja powstała we współpracy z polskim biurem architektonicznym: „NO Natkaniec Olechnicki Architekci”.

– Bardzo cieszymy się z tej nagrody i dziękujemy za nią – mówił Paweł Natkaniec, odbierając statuetkę. – Prace nad projektem rozpoczynaliśmy nie bez obaw. Na papierze projekt mógł się podobać, ale wiadomo było, że wszystko ostatecznie zweryfikuje przestrzeń. I tak też się stało.

To nie pierwsza nagroda, jaką otrzymał biurowiec. We wrześniu 2017 zdobył główną nagrodę branży nieruchomości komercyjnych w kategorii Architektura: „Prime Property Prize 2017”, a w 2018 zdobył nagrodę Główną Grand Prix w plebiscycie „Polska Architektura XXL”. Otrzymał też tytuł „Bryły Roku 2017”.

Nagroda im. Jana Baptysty Quadro przyznawana jest raz do roku. W 2018 r. została wręczona już po raz 20. Otrzymuje ją najlepszy zaprojektowany i zrealizowany obiekt architektoniczny na terenie miasta Poznania, który został oddany do użytku w roku poprzedzającym przyznanie nagrody. Zwycięzców wybiera jury złożone ze specjalistów i przedstawicieli organizatorów. Konkurs organizują: Miasto Poznań, UWI Inwestycje S.A. i Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział w Poznaniu.

W tym roku do nagrody zgłoszono 12 obiektów. Do nagrody nominowanych zostało pięć najlepszych realizacji. To zagospodarowanie południowej części starego koryta Warty; budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Przemysłowej 33; Bałtyk; budynek mieszkalny wielorodzinny przy ul. Poznańskiej 1 oraz budynek mieszkalny, jednorodzinny, POZ_1, przy ul. Cynamonowej 2.

Autor: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: