Bałkańska Randka 1 fot. MTP

Bałkańska Randka w Poznaniu

Bałkańskie smaki serwowane przez Roberta Makłowicza, kino Bałkanów, koncerty muzyków z Czarnogóry i Macedonii oraz pokazy tradycyjnych tańców tego regionu. Kto chciałby sobie przypomnieć urlop na Bałkanach albo lepiej poznać ten region – powinien tu zajrzeć!

Bałkańska Randka w Poznaniu to spotkanie z kulturą, tradycją i kuchnią krajów bałkańskich. W programie między innymi: “Bałkańskie Smaki”.z udziałem Roberta Makłowicza, który jak nikt inny potrafi przepięknie opowiadać nie tylko o gotowaniu, ale także o kulinarnych podróżach. Dowiecie się także, co to jest roštilj, jak przyrządzamy potrawy spod sača, jakie są sposoby przygotowywania jagnięciny i dlaczego rozmaryn to nie tylko przyprawa, ale też ważny…. atrybut panny młodej.

Będzie też Kino Bałkanów” z projekcją dwóch wielokrotnie nagradzanych filmów: “Enklawa” oraz “Słońce w zenicie”, atrakcje dla dzieci – malowanie twarzy, flag, dmuchańce, “Bałkańska Książka” – najważniejsze wydania, prezentacje książek, pokaz oraz kurs tradycyjnych tańców bałkańskich, a także “Bałkany Muzycznie” – koncert duetu gitarowego z Czarnogóry, Mirce Acev (blisko trzydziestoosobowy zespół z Macedonii Północnej oraz występ zespołu BUM BUM OKReSTAR.

Podczas Bałkańskiej Randki będzie można także odwiedzić stoiska z ekologiczną i zdrową żywnością z Bałkanów, by zaopatrzyć się w oryginalne bałkańskie przysmaki, takie jak sery, kajmak, ajvar, olejek różany. Nie zabraknie też propozycji księgarskich i turystycznych.

Bałkańska Randka odbywa się w pawilonie 3A MTP od godziny 9.00 do 23.00. Jej organizatorami są Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej. Wstęp wolny.

Mat. pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze