Babooshki
Najpierw będą warsztaty dla wszystkich chcących podszlifować swój głos pod okiem – a właściwie pod uchem – profesjonalistek. A wieczorem 4 listopada Babooshki zapraszają na koncert w Meskalinie.

Babooshki to projekt stworzony w 2010 roku przez Karolinę Beimcik, polską wokalistkę i skrzypaczkę, oraz Danę Vynnytską, ukraińską wokalistkę i pianistkę. Repertuar zespołu stanowią współczesne interpretacje melodii z różnych regionów Ukrainy i Polski, między innymi pieśni biłgorajskich (związanych z polskim pograniczem południowo-wschodnim), melodii mazurskich czy podlaskich, które wykonywane są przez wokalistki w dwóch językach.

Zespół otrzymał II nagrodę na Festiwalu Drugiego Programu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” i z powodzeniem koncertował w krajach takich jak Polska, Niemcy i Ukraina. Na koncercie w Meskalinie usłyszymy nowy materiał zespołu, który zostanie zarejestrowany na płycie jesienią.

Koncert rozpocznie się o 19.00, jednak już w południe Babooshki zapraszają do Meskaliny wszystkich chętnych na warsztaty muzyczne, bez względu na wiek i umiejętności muzyczne. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się łączenia w praktyce muzykę etniczną z elementami muzyki współczesnej, a także sztuki improwizacji. Będą także ćwiczenia oddechowe, nauka słuchania siebie i swojego ciała podczas śpiewu, a na zakończenie uczestnicy warsztatów stworzą nową kompozycję, którą wykonają wspólnie z uczestnikami na wieczornym koncercie.