piątek, 23 lutego, 2024

Awaryjna zmiana trasy tramwaju. Będzie omijał część przystanków

Uwaga pasażerowie komunikacji miejskiej! W nocy z 31 stycznia na 1 lutego nastąpią tymczasowe zmiany w kursowaniu tramwajów linii nr 201. Z powodu prac technicznych, pojazdy tej linii będą omijać część zwykłych przystanków, kierując się alternatywną trasą.

Tramwaje linii 201 nie będą zatrzymywać się na następujących przystankach: Rondo Kaponiera, Dworzec Zachodni, Most Dworcowy oraz Zamek. W zamian, pasażerowie będą mogli korzystać z zastępczych przystanków umiejscowionych przy Fredry.

Dodatkowo, na węźle Most Teatralny tramwaje będą przyjmowały pasażerów na przystankach położonych przy ulicy Roosevelta, kierując się w stronę osiedla Sobieskiego, oraz na przystanku Most Teatralny w kierunku Unii Lubelskiej. Przystanek Gwarna obsługiwać będzie tramwaje poruszające się w kierunku Unii Lubelskiej.

Zmiany obejmą również rozkład jazdy. Na przystanku Most Teatralny tramwaje w kierunku Unii Lubelskiej będą odjeżdżać co godzinę, natomiast w stronę Osiedla Sobieskiego – dwa minuty po pełnej godzinie. Na przystanku Ratajczaka, w kierunku Unii Lubelskiej, tramwaje będą czekały do zaplanowanego czasu odjazdu.

Za wszelkie utrudnienia wynikające z konieczności przeprowadzenia prac technicznych, organizatorzy komunikacji miejskiej przepraszają i proszą o wyrozumiałość. Podróżujący powinni zaplanować więcej czasu na dojazd do celu oraz śledzić aktualne informacje dotyczące zmian w komunikacji miejskiej.

Źródło: ZTM
Strona głównaPoznańAwaryjna zmiana trasy tramwaju. Będzie omijał część przystanków