Awaria na Starołęce w Poznaniu. Zmiany tras tramwajów

rondo Starołęka fot. S. Wąchała

Tuż przed godziną 7.00 rano doszło do połamania pantografu jednego z tramwajów na rondzie Starołęka. Na tej trasie został wstrzymany ruch, tramwaje kursują objazdami, a pasażerowie muszą się liczyć z utrudnieniami.

„Od godziny 6.58 z powodu połamania pantografu, wstrzymany został ruch tramwajowy na Rondzie Starołęka” – informuje MPK. – „Ze względu na konieczność wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej, zmianie ulegną trasy tramwajów”.

Linia 1 zostanie skrócona od węzła Traugutta do pętli Dębiec PKM, linia 5 skierowana zostanie od Ronda Rataje do pętli Zawady, linia 7 skierowana zostanie objazdem przez ulicę 28 czerwca 1956 r., Górną Wildę, Królowej Jadwigi – w obu kierunkach, linia 11 zostanie skrócona od węzła Traugutta do pętli Dębiec PKM, linia 12 skierowana zostanie od Ronda Rataje do pętli Miłostowo, linia 13 skierowana zostanie do pętli Dębiec PKM, a linia 18 skierowana zostanie od Ronda Rataje do Al. Marcinkowskiego.

Tramwaje które utknęły na trasie na Franowo, kursują wahadłowo do pętli Unii Lubelskiej. Uruchomione zostały autobusy „za tramwaj”, które kursują na trasach: rondo Rataje – Zamenhofa – Starołęka PKM oraz rondo Żegrze – Hetmańska – Traugutta.

Podziel się:

Ostatnio dodane: