Awaria Czajki – czy to sabotaż? Jest doniesienie do prokuratury

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji złożyło doniesienie do prokuratury w sprawie sobotniej awarii w oczyszczalni ścieków. Zdaniem MPWiK powodem awarii mógł być sabotaż lub inne działanie o charakterze terrorystycznym.

Taką informację podało dziś radio RMF FM. Powodem takich podejrzeń jest fakt, że dzień przed awarią specjaliści, w tym naukowcy z Politechniki Warszawskiej, przeprowadzili przegląd eksploatacyjny i potwierdzili szczelność rurociągów. Tymczasem dosłownie dzień później doszło do poważnej awarii. Przypadek?

Zdaniem spółki nie i dlatego złożyła zawiadomienie do prokuratury. jej zdaniem sabotaż lub inne działanie o charakterze terrorystycznym jest jedną z możliwych przyczyn awarii. Dlatego zwróciła się do prokuratury o rozpoczęcie czynności wyjaśniających.

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie awarii w Czajce złożył także Marek Gróbarczyk, minister gospodarki wodnej. Ale on oskarżył władze Warszawy o bagatelizowanie ostrzeżeń swojego resortu i w efekcie – doprowadzenie do awarii oraz skażenia wody Wisły. Prokuratura, jego zdaniem, powinna ustalić, kto jest winien zaniedbań, które zaowocowały awarią, bo uważa, że od władz miasta takich informacji z pewnością nie uzyska.

Spółka Wody Polskie informuje, że fala ze ściekami na Wiśle minęła już Płock. Dziś powinna dotrzeć do Torunia.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze