Awantura w Sejmie. Poznański poseł kontra minister

Adam Szłapka fot. Nowoczesna

Poseł Adam Szłapka, szef Nowoczesnej, nazwał ministra Przemysława Czarnka „złodziejem”, a filmik z tą opinią zamieścił na swoim profilu na Facebooku. W odpowiedzi minister zapowiedział wystąpienie o odebranie posłowi immunitetu.

Incydent miał miejsce w Sejmie, 7 lutego. Minister Czarnek właśnie wszedł na mównicę, by odpowiedzieć na zarzuty opozycji w sprawie „Willi plus”, czyli przekazaniu organizacjom pozarządowym przez resort edukacji pieniędzy i nieruchomości. Wtedy właśnie poseł Szłapka nagrał krótki film z sali sejmowej.

„Właśnie na mównicę wszedł bezczelny złodziej, proszę na niego spojrzeć” – mówi na nagraniu. – „To jest ta obrzydliwa postać. Wszystko będzie musiał oddać, a sam zostanie rozliczony. Obrzydliwy gość, Czarnek, arogancki, pewny siebie i jeszcze złodziej do tego”.

Minister Czarnek w odpowiedzi stwierdził, że co prawda opozycja specjalizuje się w wylewaniu pomyj i to jest oczywiste, ale poseł Szłapka przekroczył granice, więc zamierza poprosić wysoką izbę o uchylenie immunitetu posłowi Nowoczesnej. Minister podkreślił też, że zarzuty kradzieży środków na edukację dzieci są bezzasadne, bowiem resort edukacji w ciągu dwóch ostatnich lat przekazał na tę edukację ponad 8 mld złotych.

Jak podało Radio Poznań, minister zlecił już analizę nagrania posła swoim prawnikom pod kątem pociągnięcia go do odpowiedzialności prawnej.

Podziel się:

Ostatnio dodane: