Autokar uderzył w drzewo. Jedna osoba w szpitalu

wypadek autokaru fot. policja Szamotuły

Na drodze między Ostrorogiem a Kluczewem w powiecie szamotulskim kierowca autokaru stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z trasy i uderzył w drzewo. W autokarze była tylko jedna pasażerka, która odniosła obrażenia i trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło 13 marca przed godziną 13.00 na drodze pomiędzy Ostrorogiem a Kluczewem.
– Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 70-letni kierujący autokarem marki Tetra, zjechał na prawą stronę drogi i uderzył bokiem pojazdu w przydrożne drzewo – wyjaśnia asp. Sandra Chuda z szamotulskiej policji. – Autokarem oprócz kierującego jechała jedna osoba. 47-letnia pasażerka została przetransportowana do szpitala. Doznała obrażeń, które zakwalifikowały sprawę jako wypadek drogowy. Kierującemu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości – mężczyzna był trzeźwy.

Autokar służył do przewozu dzieci, jednak – jak ustalił portal „Miedzychod Nasze Miasto” – nie było ich w autokarze, bo kierowca dopiero po nie jechał do szkoły. Nie wiadomo, co było powodem wypadku – to ustali policja. Funkcjonariusze na miejscu ustalali przyczyny zdarzenia oraz zbierali niezbędny materiał dowodowy, który zostanie wykorzystany w toku dalszego postępowania.

Podziel się:

Ostatnio dodane: