Aukcja markowych zegarków. Wszystkie z Biura Rzeczy Znalezionych

zegarek na aukcję fot. UMP

Emporio Armani, Pierre Cardin, Tommy Hilfiger, Charriol – zegarki tych marek będzie można kupić już od 3 listopada na aukcji. To przedmioty, których nikt nie odebrał z Biura Rzeczy Znalezionych Miasta Poznania.

Jak wyjaśniają urzędnicy – to część procedury zagospodarowania depozytów, które zgodnie z prawem przeszły na własność powiatu po dwóch latach od ich znalezienia, o ile w tym czasie nie odebrał ich właściciel. Ich właścicielem po tym terminie może też zostać znalazca, jeśli się po nie zgłosi. Jeśli nie – przedmiot przechodzi na własność powiatu, czyli w tym wypadku miasta Poznania.

– Przez dwa lata pracownicy Biura robią wszystko, by ustalić właścicieli zgub, także sprzedawanych obecnie zegarków – wyjaśnia Natalia Nowak, pracownik Biura Rzeczy Znalezionych Urzędu Miasta – Czasami jednak jest to niemożliwe i depozyty trzeba zagospodarować. Rzeczy stały się własnością miasta, więc zapadła decyzja o ich sprzedaży. Przed wystawieniem przedmiotów na portalu aukcyjnym oddaliśmy je do sprawdzenia i wyceny profesjonalnemu zegarmistrzowi. Chcieliśmy mieć pewność, że zegarki są oryginalne, a zaproponowana cena będzie uczciwa.

Zegarki będzie można kupić na Allegro – 3 listopada, na aukcję trafi 47 przedmiotów, a tydzień później, 10 listopada, kolejne 46 sztuk. Każda z aukcji trwać będzie przez 10 dni, a jeśli nie będzie ofert kupna, zostanie ponowiona. W późniejszym czasie do sprzedaży trafią również inne rzeczy, w tym m.in. biżuteria. Cały dochód ze sprzedaży zasili budżet Poznania.

Zainteresowani aukcją muszą w wyszukiwarce w kategorii „sprzedawcy” wyszukać użytkownika „BRZUMPoznan” i tam od 3 listopada licytować wybrane rzeczy. Każda z nich będzie dokładnie opisana, jednak miejscy urzędnicy zwracają uwagę, że są to przedmioty używane, o czym warto pamiętać. Są sprawne, ale noszą ślady zużycia.

Warto dodać, że miejskie Biuro Rzeczy Znalezionych działa w budynku urzędu miasta przy placu Kolegiackim 17 i można tam przynosić znalezione przedmioty od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Jednak biuro nie przyjmuje wszystkich znalezionych przedmiotów. Jeśli wartość znalezionego przedmiotu jest niższa niż 100 zł, jeśli nie został znaleziony w Poznaniu, jeśli znalazca tu nie mieszka albo przedmiot został celowo wyrzucony – wówczas biuro takiej rzeczy nie przyjmie.

Podziel się: