Atak nożem i gazem pieprzowym na przystanku w Poznaniu? Podejrzany zatrzymany przez policję

zdjęcie ilustracyjne fot. Sławek Wąchała

Do zdarzenia doszło na przystanku przy placu Ratajskiego. Z relacji poszkodowanej kobiety wynika, że mężczyzna z nożem i gazem łzawiącym miał zaatakował pasażerów czekających na tramwaj. Motorniczy jednego z tramwajów i przechodnie obezwładnili mężczyznę i oddali w ręce policji. Prokuratura prowadzi dochodzenie w tej sprawie.

Do ataku doszło 12 września, o czym poinformowała zaatakowana pasażerka na facebookowym profilu “Spotted: MPK Poznań”. Jak wynika z jej relacji, mężczyzna z nożem zaatakował ją i kilka innych osób, później użył też wobec nich gazu łzawiącego. Kobieta podziękowała za pomoc i interwencję motorniczemu tramwaju, a także przechodniowi z psem, który mu pomógł i przytrzymał napastnika, oraz kobiecie, która znalazła pojemnik z gazem wyrzucony przez mężczyznę i położyła na przystanku dla policji.

Jak powiedział Głosowi Wielkopolskiemu Łukasz Paterski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, rzeczywiście miała miejsce taka interwencja na placu Ratajskiego. Policjanci zatrzymali tam mężczyznę z nożem i obecnie są prowadzone czynności w tej sprawie.

Źródło: Głos Wielkopolski

Podziel się: