Archiwum X szuka sprawców kolejnej zbrodni sprzed lat. Chodzi o spalonych żywcem

zdjęcia z Archiwum X fot. Wielkopolska Policja

18 lat temu na leśnej drodze w miejscowości Jamnice w powiecie kaliskim znaleziono spalony samochód, a w nim ciała producenta palet i jego żony. Policjanci wracają do sprawy, bo uważają, że to nie był wypadek, tylko zabójstwo.

Wszystko wydarzyło się w lutym 2004 roku. W lesie w miejscowości Jamnice koło Brzezin przypadkowa osoba natknęła się na całkowicie spaloną skodę faworyt. Wewnątrz wraku na miejscach kierowcy i pasażera były widoczne szczątki ludzkie. Policjanci, którzy zajęli się sprawą, szybko ustalili, że był to producent palet i jego żona. Mieszkali zaledwie trzy kilometry dalej w miejscowości Włocin Kolonia, na terenie powiatu sieradzkiego, a dzień wcześniej wyjechali z domu, żeby odwiedzić rodzinę w Jamnicach. Nigdy tam jednak nie dotarli.

Policjanci z poznańskiego Archiwum X działającego w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu mają poważne wątpliwości do wstępnych ustaleń śledztwa prowadzonego 18 lat temu. Uważają, że było to zabójstwo, a samochód został podpalony do zatarcia śladów.

„Samochód stał na leśnej drodze. Biegli nie stwierdzili żadnych uszkodzeń albo zwarcia instalacji elektrycznej, które mogły spowodować pożar” – informują. – „Doszli jednak do zaskakujących wniosków, że szyby auta były opuszczone, pożar wybuchł w przedniej części kabiny. Stwierdzili także, że do podpalenia mogła być użyta substancja łatwopalna. Ustalono również, że jedna z ofiar w chwili pożaru jeszcze żyła”.

Policjanci z Archiwum X szczegółowo przeanalizowali całą sprawę i doszli do wniosku, że ktoś mógł mieć motyw, by zamordować Zdzisława i Halinę Bachorów. Dlatego zwracają się z apelem do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie, by skontaktowali się z Archiwum X: e-mail archiwum.x@po.policja.gov.pl lub tel. 572 900 236.

Podziel się: