Aquaparku w Ostrowie nie będzie. Inwestycja została wstrzymana

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Zaledwie rok temu władze miasta opublikowały na swojej stronie projekt auaparku i zapewniały, że za dwa lata będzie gotowy. Teraz jednak prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek poinformowała, że inwestycja została zawieszona.

7 lutego 2022 władze miasta podczas specjalnej konferencji prasowej zaprezentowały projekt aquaparku i jego wizualizacje, ogłosiły nawet przetarg na jego budowę. Obiekt miał kosztować 70 mln zł, mieścić 500 osób i oprócz strefy rekreacyjnej zawierać też pełnowymiarowy basen sportowy i trybuny. W strefie rekreacyjnej zaplanowano basen do nauki pływania, basen rekreacyjny z dziką rzeką, huśtawką wodną i sztuczną falą, wodny plac zabaw dla dzieci, zjeżdżalnie i kompleks spa z dwiema saunami fińskimi i dwiema parowymi, biosauną, grotą lodową i jacuzzi. Całość miała kosztować 70 mln zł, przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego i Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Jednak najpierw do ogłoszonego przetargu nie zgłosił się żaden chętny, a później rosnące ceny materiałów budowlanych i energii elektrycznej sprawiły, że samorząd Ostrowa Wielkopolskiego postanowił zawiesić projekt, jak poinformowało Radio Poznań. Aquapark według dzisiejszych cen kosztowałby nie 70 mln zł, ale co najmniej dwa razy tyle. Władze miasta, postawione przed koniecznością oszczędzania i zapłaty znacznie wyższych rachunków niż w latach ubiegłych zadecydowały, że Ostrowa nie stać obecnie na taką inwestycję.

Podziel się:

Ostatnio dodane: