Apel do mieszkańców o oszczędzanie wody. Powodem fala upałów

fot. pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Zakład Gospodarki Komunalnej w Szamotułach ze względu na upały i suszę zaapelował do mieszkańców, by przestali wieczorem podlewać ogrody. Chodzi o oszczędzanie wody, by wystarczyło jej dla wszystkich.

Apel został opublikowany na stronie ZGK 26 lipca. “Drodzy Mieszkańcy Gminy Szamotuły” – czytamy w nim. – “W związku z występującą falą upałów prosimy o zaprzestanie podlewania w godzinach wieczornych ogrodów, ogródków warzywnych i trawników. Zapewni to wszystkim Mieszkańcom naszej Gminy wystarczającą ilość wody na potrzeby higieny, pojenia zwierząt i innych niezbędnych czynności”.

ZGK proponuje przesunięcie podlewania na godziny nocne, najlepiej po północy, a także ograniczenie go do minimum – i ostrzega, że jeśli mieszkańcy nie zaczną oszczędzać wody, wówczas odbiorcy mieszkający na obrzeżach gminy mogą mieć problem z dostępnością wody.

Jak informuje portal “eszmoatuły” – to już druga gmina, która zaapelowała o oszczędzanie wody ze względu na upały. Wcześniej podobny apel opublikowała gmina Duszniki.

Podziel się: