Animal Love Parade przejdzie przez Poznań. Szykuje się paraliż miasta?

Poznań pochód fot. Wojtek Lesiewicz
Trzeci raz ulicami Poznania przejdzie parada obrońców zwierząt. – Przerażające zdjęcia zamieniamy na pozytywne transparenty – zapowiadają organizatorzy.

Maszerujący wyruszą w sobotę, 21 września, o godz. 13 z placu Adama Mickiewicza. Następnie ruszą w stronę mostu Teatralnego i dalej w kierunku rynku Jeżyckiego. Tam parada zawróci w stronę centrum, przechodząc przez rondo Kaponiera i most Uniwersytecki. Dalej uczestnicy pójdą Aleją Niepodległości w stronę ulicy Kościuszki.

– Z Kościuszki skręcimy w Półwiejską i będziemy iść prosto, aż do 23 Lutego. Kolejny kilometr to prawdziwy slalom. Odwiedzimy Plac Cyryla Ratajskiego, dwie strony Placu Wolności, z którego Ratajczaka przejdziemy na Św. Marcin. To już będzie prawie końcówka naszej trasy, bo finiszujemy tam gdzie startujemy – na Placu Adama Mickiewicza – wyjaśniają organizatorzy. Całość uczestnicy zamierzają przejść tanecznym krokiem w rytmach muzyki z lat ’90.

– Parada ma na celu promowanie praw zwierząt, weganizmu, aktywizmu i diety roślinnej – tłumaczą organizatorzy. – Podczas wydarzenia unikamy jednak drastyczności. Zamiast tego skupiamy się na pozytywnych aspektach. Przerażające zdjęcia zamieniamy na pozytywne transparenty. Stanie z przejmującymi planszami zastępujemy tańcem, a zwierzęta pokazujemy, przebierając się w pozytywne stroje. Do tego rozdajemy ulotki z przepisami na pyszne roślinne dania i zachętą do aktywizmu.

Na chwilę obecną ciężko przewidzieć ile osób faktycznie weźmie udział w paradzie, ale prognozuje sie, że może to być nawet kilka tysięcy osób. To naturalnie przełoży się na znaczące utrudnienia w centrum miasta m.in. dla kierowców.

mat. pras. / AS

Podziel się:

Ostatnio dodane: