Andrzej Duda zdradza szczegóły wypłaty bonu turystycznego

Prezydent Andrzej Duda fot. prezydent.pl
Będzie miał wartość 500 zł i otrzymają go rodziny wychowujące dzieci na każde dziecko. Ale to nie będzie gotówka: bon będzie miał formę kodu, z którego będzie można skorzystać we wskazanych miejscach.

Jak informuje money.pl, prezydent Andrzej Duda mówił o zasadach funkcjonowania bonu podczas wizyty w Ustce. Elektroniczny kod do bonu turystycznego będzie można uzyskać rejestrując się na Platformie Usług Elektronicznych w ZUS. gdy pracownicy ZUS zweryfikują, czy wszystkie dane się zgadzają, osoba zarejestrowana otrzyma taki kod na swoje konto.

Jednak bonem nie będzie można zapłacić wszędzie – jedynie w tych ośrodkach wypoczynkowych czy hotelach, które przystąpią do programu. Wszystkie zostaną umieszczone w specjalnej bazie turystycznej stworzonej specjalnie w tym celu i chętny na wakacje będzie mógł sobie wybrać ośrodek z tej oferty, a zapłaci za niego ZUS. Baza zostanie stworzona właśnie po to, by rząd miał pewność, że pieniądze zostały wydane na wakacje, a nie na inny cel.

Baza ma być gotowa jeszcze w czasie tych wakacji, przed wakacjami także do rodzin mają dotrzeć bony turystyczne – o ile Sejm zdąży uchwalić odpowiednia ustawę przed wakacjami. Prezydent szacuje, że pomoc powinna dotrzeć do około 2 mln rodzin – o ile, oczywiście, mają konto w ZUS albo mają dostęp do komputera i internetu, by takie konto sobie założyć. I o ile będzie ich stać na to, by do 500 zł sporo dołożyć, bo taka kwota, bez względu na to, jak liczyć, wystarczy najwyżej na weekendowy wyjazd, a nie na wakacje.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: