Andrea Bocelli wystąpił na stadionie. “Myślę, że Poznań na długo zapamięta ten koncert”

Andrea Bocelli wystąpił w Poznaniu na Stadionie Miejskim z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Prawie 26 tysięcy osób podziwiało występ Andrea Bocellego i jego gości. Artyście towarzyszył 120 osobowy chór uczestników festiwalu “Uniwersitas Cantat” oraz Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Wieczór rozpoczął się od „Gaudeamus igitur”. Następnie rektorzy uczelni, które obchodzą 100 lecie Uniwersytetu Poznańskiego powitali wszystkich zgromadzonych na Stadionie, po czym głos zabrał Prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak.

– Cztery poznańskie uczelnie obchodzą dziś wspólnie swoje stulecie – mówił prof. Andrzej Lesicki, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. – Planując te obchody, chcieliśmy świętować razem z mieszkańcami Poznania, bo jesteśmy częścią miasta. Zaplanowaliśmy zaproszenie gwiazdy światowego formatu. Gdy rozglądam się po stadionie, to jestem przekonany, że dobrze wybraliśmy.

– Ten koncert to kolejny przykład dobrej współpracy władz miasta i uniwersytetów – podkreślał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Gdy 40 lat temu zarabiałem swoje pierwsze pieniądze jako statysta w poznańskim Teatrze Wielkim, nawet mi się nie śniło, że kiedyś będziemy mogli przyczynić się do takiego koncertu i że razem z państwem będę mógł cieszyć się tak piękną muzyką w najpiękniejszym wykonaniu.

– Za chwilę w gronie 25 tysięcy poznaniaków, Wielkopolan i gości z całego kraju usłyszymy koncert wielkiego tenora – mówił prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego. – My, społeczność uniwersytecka, dajemy tym wyraz naszemu przywiązaniu do stuletniej tradycji Uniwersytetu Poznańskiego, a jednocześnie wyraz radości z rozwoju czterech bratnich uniwersytetów, które grają istotną rolę naukową, społeczną, intelektualną, kulturalną, zdrowotną i sportową w życiu Poznania i Wielkopolski.

– Obchodzimy piękny jubileusz stulecia Uniwersytetu Poznańskiego i wywodzących się z niego czterech uczelni w wyjątkowym miejscu i czasie – mówił prof. Jan Pikul, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego. – Wyjątkowe jest również wydarzenie, w którym możemy brać udział. Myślę, że Poznań na długo zapamięta ten koncert.

Występ artysty był największym biletowanym klasycznym koncertem w Polsce.

Autor: Sławek Wąchała / UMP

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze