Andrea Bocelli wystąpił na stadionie. “Myślę, że Poznań na długo zapamięta ten koncert”

Podziel się!

Andrea Bocelli wystąpił w Poznaniu na Stadionie Miejskim z okazji 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Prawie 26 tysięcy osób podziwiało występ Andrea Bocellego i jego gości. Artyście towarzyszył 120 osobowy chór uczestników festiwalu “Uniwersitas Cantat” oraz Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu. Wieczór rozpoczął się od „Gaudeamus igitur”. Następnie rektorzy uczelni, które obchodzą 100 lecie Uniwersytetu Poznańskiego powitali wszystkich zgromadzonych na Stadionie, po czym głos zabrał Prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak.

Reklama

– Cztery poznańskie uczelnie obchodzą dziś wspólnie swoje stulecie – mówił prof. Andrzej Lesicki, rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. – Planując te obchody, chcieliśmy świętować razem z mieszkańcami Poznania, bo jesteśmy częścią miasta. Zaplanowaliśmy zaproszenie gwiazdy światowego formatu. Gdy rozglądam się po stadionie, to jestem przekonany, że dobrze wybraliśmy.

– Ten koncert to kolejny przykład dobrej współpracy władz miasta i uniwersytetów – podkreślał Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. – Gdy 40 lat temu zarabiałem swoje pierwsze pieniądze jako statysta w poznańskim Teatrze Wielkim, nawet mi się nie śniło, że kiedyś będziemy mogli przyczynić się do takiego koncertu i że razem z państwem będę mógł cieszyć się tak piękną muzyką w najpiękniejszym wykonaniu.

Reklama

– Za chwilę w gronie 25 tysięcy poznaniaków, Wielkopolan i gości z całego kraju usłyszymy koncert wielkiego tenora – mówił prof. Andrzej Tykarski, rektor Uniwersytetu Medycznego. – My, społeczność uniwersytecka, dajemy tym wyraz naszemu przywiązaniu do stuletniej tradycji Uniwersytetu Poznańskiego, a jednocześnie wyraz radości z rozwoju czterech bratnich uniwersytetów, które grają istotną rolę naukową, społeczną, intelektualną, kulturalną, zdrowotną i sportową w życiu Poznania i Wielkopolski.

– Obchodzimy piękny jubileusz stulecia Uniwersytetu Poznańskiego i wywodzących się z niego czterech uczelni w wyjątkowym miejscu i czasie – mówił prof. Jan Pikul, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego. – Wyjątkowe jest również wydarzenie, w którym możemy brać udział. Myślę, że Poznań na długo zapamięta ten koncert.

Występ artysty był największym biletowanym klasycznym koncertem w Polsce.

Reklama

Autor: Sławek Wąchała / UMP


Podziel się!

8
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Jerzy z Poznania
Gość
Jerzy z Poznania

……Ogromne brawa !…….. myślę że było to jedno z największych wydarzeń artystycznych ostatnich lat w Poznaniu.

barbara
Gość
barbara

Moim zdaniem podczas całego koncertu tenor zaśpiewał zbyt mało piosenek i fragmentów operowych- tylko ok 12. Jestem nieco rozczarowana

Barbara

Marek
Gość
Marek

Koncert wspaniały wielkie przeżycie .Jedynie co zaćmiło to wielkie wydarzenie to miejsce w którym zostało zorganizowane . Stadion który zobaczyłem po przejechaniu ponad 100 km zrobił na mnie mieszane uczucie . Pierwsze to dojazd do parkingu . Wąskie uliczki prowadzące zostały zablokowane w szybkim tempie .Dojazd na parking 1godz, Po wejściu zobaczyłem brudny przygnębiający widok ,stadion sprawia wrażenie niedokończonej budowy z PRL, Nie wydolne toalety – mężczyżni i kobiety razem załatwiający swoje potrzeby / kobiety w kabinach , reszta do pisuarów/ Zakup ciepłej herbaty graniczył z cudem . Może obiekt dla kopaczy jest wystarczający , ale do obsługi takiej imprezy porażka . Do Gdańska , Łodzi , daleka droga.

Jureksuchy63
Gość
Jureksuchy63

Spełniło się jedno z moich marzeń, kolejnym będzie jesienny koncert Sary Brightman w Warszawie. Świat stał się piękniejszy po sobotnim przeżyciu, Dziękuję Poznaniu.

iiii
Gość
iiii

bylam pierwszy raz w poznaniu, nawet nie sadzilam by sprawdzic czy stadion ma zadaszenie czy nie. ale nawet jakbym sprawdzila- pomyslalabym ze organizatorzy zaslonia dach. niestety nie, zmoklam. a organizatory zadbali tylko o pierwsze rzedy dajac im peleryny przeciwdeszczowe :/

sławek
Gość
sławek

Wspaniały koncert !!!! Zapamiętam go na długo , na zawsze !!! Dla takich chwil warto żyć !

Ania
Gość
Ania

Koncert super tą lekkość w spiewaniu artysta niesamowity na długo w pamięć wrażenia PIEKNIE nawet deszcz nie przeszkadzał brawo Poznań

Henryk
Gość
Henryk

Idealny artysta na 100 lat UAM . Piękny koncert , wspomnienia pozostaną na lata . Oby więcej koncertów na takim poziomie .

Reklama