sobota, 24 lutego, 2024

Alarm meteorologiczny dla Wielkopolski. IMGW ostrzega przed silnymi wiatrami!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla mieszkańców województwa wielkopolskiego, dotyczące silnych wiatrów, które mają wystąpić w regionie. Zjawiska te mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i spowodować szkody materialne.

W komunikacie IMGW poinformowano, że ostrzeżenie pierwszego stopnia zostało wydane od niedzieli, 4 lutego i będzie obowiązywało do wtorku, 6 lutego do godziny 07:30.

Po krótkiej przerwie, podczas której nie prognozuje się niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych (od wtorku, 6 lutego, do środy, 7 lutego), silny wiatr powróci i będzie występował od środy, 7 lutego, od godziny 07:30 do czwartku, 8 lutego do godziny 07:30.

Mieszkańcy powinni być przygotowani na możliwość wystąpienia trudnych warunków pogodowych. Silny wiatr może prowadzić do uszkodzeń linii energetycznych, połamanych drzew oraz utrudnień w ruchu drogowym i komunikacyjnym. Zaleca się ostrożność i śledzenie kolejnych komunikatów meteorologicznych. Warto również zabezpieczyć wszystkie przedmioty, które mogą zostać porwane przez wiatr, a także unikać przebywania w miejscach, gdzie ryzyko uszkodzeń jest największe.

Strona głównaWielkopolskaAlarm meteorologiczny dla Wielkopolski. IMGW ostrzega przed silnymi wiatrami!