Alarm bombowy w szpitalu. Policja szuka sprawcy

alarm bombowy fot. OSP KSRG Grodzisk Wielkopolski

Pracownicy izby przyjęć Szpitala Powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim odebrali telefon z informacją o bombie w placówce. Natychmiast powiadomili służby – strażacy i policjanci przeszukali budynek. Alarm okazał się fałszywy.

Jak informuje portal „Grodzisk Nasze Miasto”, informacja o bombie została przekazana 30 grudnia około godziny 22.30, przy czym dzwoniący zaznaczył, że bomba wybuchnie za 30 minut.

Personel izby przyjęć powiadomił służby i do szpitala natychmiast przejechała policja oraz strażacy z Grodziska i Słocina. Funkcjonariusze przeszukali budynek – w tym czasie przebywało w nim około 100 osób, pacjentów i personelu – na szczęście żadnego ładunku wybuchowego nie znaleziono.

Akcja w szpitalu zakończyła się o 23.45, ale służby pracują nad nią nadal. Policja ustala autora fałszywego alarmu i sprawdza, do kogo należy numer telefonu, z którego powiadomiono o bombie. Jak informuje policja, za wszczęcie fałszywego alarmu bombowego grozi kara nawet do 8 lat więzienia, sprawca może być także pociągnięty do zwrotu kosztów akcji, a nie są one małe. Jeśli sprawcą jest osoba nieletnia – kosztami mogą być obciążeni jej rodzice.

Podziel się:

Ostatnio dodane: