Aktywny wypoczynek na Mazowszu – sprawdzamy najciekawsze kierunki

Hotel na Mazowszu to obiekt, który daje sposobność do spędzenia aktywnego wypoczynku w tym rejonie, po którym wraca się do komfortowych pokoi. Wypoczynek wcale nie musi być nudny, o czym świadczą rozmaite atrakcje, którymi region nas przywita.

Hotel na Mazowszu

Nowoczesny obiekt położony w malowniczej scenerii to gratka dla wszystkich miłośników podróży. A takim jest właśnie Pałac Mała Wieś, stanowiący świetną propozycję na weekend. Wyjątkowy hotel z dogodnym dojazdem oddaje do dyspozycji gości m.in. bezpłatny parking, nowoczesne sale konferencyjne i przede wszystkim komfortowe pokoje. Warto również rozważyć Małą Wieś jako miejsce do organizacji imprez okolicznościowych. Wesela, komunie, baby shower, chrzciny czy wieczory panieńskie, to tylko część z tego, jakiego rodzaju przyjęcia okolicznościowe można w Pałacu wyprawić.

Na terenie obiektu znajduje się sporo atrakcji, z których wiele związanych jest ze strefą relaksu, dlatego ten, jest często wybierany przez pary i rodziny, jako kierunek na weekend. Altana ogrodowa, pobyt w SPA, akademia golfa czy ogrody i rezerwat, to tylko część pomysłów na wypoczynek w samym hotelu. Obiekt utrzymany jest w wysokim standardzie, a miła obsługa sprawia, że na teren Pałacu chętnie się wraca.

Jadąc na Mazowsze, od razu nasuwa się myśl, że można spędzić urlop czy weekend aktywnie. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ region słynie z malowniczych terenów służących odpoczynkowi. A po wszystkim można wrócić do komfortowych pokoi oraz skorzystać z restauracji serwującej przepyszne jedzenie na bazie naturalnych produktów.

Kierunki podróży w malowniczej scenerii

Mazowsze to przepiękny obszar, w którym czekają rozmaite atrakcje dla aktywnych oraz żądnych wiedzy. Kierunków, które warto obrać, jest wiele i należy rozważyć każde z przedstawionych miejsc. Warszawa, Radom, Płock czy Pułtusk to miasta, które należy zwiedzić, spacerując ich ulicami. Rozmaite elementy architektury zachwycą każdego miłośnika. Nie brakuje również muzeów, do których zaliczyć warto: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie, Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie oraz Muzeum Wsi Radomskiej. Warte uwagi są także Dom Urodzenia Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli, Skansen Osadnictwa Nadwiślańskiego w Wiączeminie Polskim, Twierdza Modlin oraz Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie. Ten rodzaj aktywności dostarczy także wiele wiedzy i doznań estetycznych.

Jednak Mazowsze to region, który przede wszystkim słynie z krajobrazów. Można udać się na spływ kajakowy Pilicą oraz spływy rzeką Skrwą, by spędzić czas aktywnie i do tego podziwiać widoki z nieco innej perspektywy. Warto także udać się nad Jezioro Zegrzyńskie. Malownicze regiony województwa słyną z obecności chronionych obiektów przyrody takich jak Kampinoski Park Narodowy, Brudzeński Park Krajobrazowy, Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy, Mazowiecki Park Krajobrazowy i Kozienicki Park Krajobrazowy — polecamy zwiedzić je wszystkie.

Aktywności w hotelu

Jeśli jednak nie mamy ochoty na podróżowanie po okolicy, zawsze może pozostać w hotelu i skorzystać z atrakcji przygotowanych w jego obrębie. Na miłośników sportu czekają m.in. boiska do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, kort do tenisa, a także pole golfowe czy siłownia plenerowa. Oprócz tego zajęcia fitness i sesje jogi. Istnieje także możliwość wynajęcia łódki i popływania na jeziorze oraz praktykowania joggingu w malowniczej scenerii. Jeśli jednak bieganie nas nie przekonuje, to może jednak warto wsiąść na rower i podziwiać piękno regionu przemierzając rozmaite, zapierające dech w piersi, szlaki. Bardzo ciekawą formą spędzania czasu są warsztaty sportowe, kulinarne czy artystyczne.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: