Akcja służb w wielkopolskim jeziorze. Z wody wyciągnięto nieprzytomnego mężczyznę

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

“W ciężkim stanie został przetransportowany do gnieźnieńskiego szpitala 41-letni mieszkaniec Gniezna, który wszedł do wody i nie wypłynął” – informują gnieźnieńscy policjanci. I przypominają o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących nad wodą.

Do wypadku doszło 12 lipca około godziny 21.30 w jeziorze Winiary. Świadkowie widzieli, jak mężczyzna wchodzi do jeziora – ale już z niego nie wyszedł. Wezwali więc służby, pokazując, w którym miejscu w wodzie zniknął im z oczu.

Na miejscu pojawili się strażacy JRG Gniezno, OSP Trzemeszno, OSP Łubowo oraz policjanci referatu patrolowo-interwencyjnego. Wskazówki świadka okazały się precyzyjne i szybko wyciągnięto z jeziora 41-latka. Był nieprzytomny i nie oddychał.
“Po wyjęciu go z wody przez strażaków przystąpiono do resuscytacji krążeniowo-oddechowej” – raportują gnieźnieńscy policjanci. – “Po kilkudziesięciu minutach udało się przywrócić czynności życiowe mężczyzny. Został hospitalizowany w szpitalu”.

Stan mężczyzny jest bardzo ciężki. Gnieźnieńscy policjanci przypominają o konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas kąpieli – a także o tym, że zależy ono przede wszystkim od samych zainteresowanych. Dlatego należy kąpać się wyłącznie na strzeżonych kąpieliskach, gdy kąpiel jest dozwolona i nie spuszczać z oka dzieci, jeśli kąpiemy się razem z nimi. Zawsze należy też przestrzegać regulaminu kąpieliska, obowiązujących oznaczeń i poleceń ratownika – no i nie przeceniać swoich umiejętności pływackich. Nigdy też nie należy pływać po spożyciu alkoholu, gdy się jest głodny lub po obfitym posiłku, albo po długotrwałym przebywaniu na słońcu.

Podziel się: