Akcja ratunkowa nad jeziorem. Topiło się dziecko

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

10-letnia dziewczynka zaczęła się topić w jeziorze. Natychmiast wezwano strażaków, którym udało się wyciągnąć ją z wody po 10 minutach. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Jest w śpiączce.

Do tragicznego zdarzenia doszło 15 lipca około godziny 21.00 nad jeziorem Linie Duże na granicy powiatów wolsztyńskiego i zielonogórskiego. Jak informuje portal “Wolsztyn112”, dziewczynka wypoczywała tam z rodzicami i bawiła się w jeziorze. W pewnym momencie zniknęła pod wodą, co zauważyli jej rodzice. Natychmiast wezwali pomoc i rozpoczęli poszukiwania dziecka.

Po około 10 minutach, jak twierdzą świadkowie zdarzenia, udało się wyciągnąć dziewczynkę na brzeg i rozpocząć reanimacje, ponieważ dziecko nie oddychało. Po chwili na miejsce dotarli strażacy z JRG Wolsztyn i OSP Kopanica, którzy zmienili świadków przy reanimacji. Udało się przywrócić akcję serca, ale dziewczynka była w stanie śpiączki. Przewieziono ją do szpitala. Także do szpitala trafiła matka dziewczynki, która straciła przytomność po wypadku córki.

Podziel się: