Akcja policji i straży granicznej w Luboniu. Co się stało?

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Do jednej z firm w Luboniu przyjechała ciężarówka z Turcji z towarem. W środku byli też uchodźcy, jak informują poznańscy policjanci. Wezwano straż graniczną i trwa wyjaśnianie sprawy.

Do zdarzenia doszło 11 sierpnia tuż przed 9.00 rano. Jak powiedziała portalowi “epoznan” Iwona Liszczyńska z zespołu prasowego wielkopolskiej policji, funkcjonariusze otrzymali informację, że do jednej z firm przy ul. Chemików w Luboniu przyjechała ciężarówka z towarem z Turcji. Plandeka auta miała być uszkodzona, a w środku znajdowali się ludzie.

Policjanci wspólnie ze strażnikami granicznymi ustalili, że w naczepie znajdowało się 8 obywateli Etiopii, Libanu i Libii. Przeniesiono ich do autobusu, który dla nich podstawiono, dostali też posiłek i pomoc medyczną – na szczęście nie był w stanie wymagającym pobytu w szpitalu.

Później zostali przewiezieni do komisariatu w Luboniu, gdzie są prowadzone z nimi czynności przez policjantów. Wszyscy zostaną przesłuchani, a podane przez nich informacje i ich tożsamość sprawdzone przez służby, jak wyjaśnił Głosowi Wielkopolskiemu por. Paweł Biskupik, p.o. rzecznika prasowego komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podziel się: