W niedzielę rano strażacy z Konina interweniowali w miejscowości Nieborzyn, gdzie doszło do pożaru garażu będącego częścią budynku gospodarczego. Wewnątrz płonącego pomieszczenia znajdował się samochód marki Skoda Octavia oraz butla gazowa.
Szybka reakcja służb ratunkowych
Alarm o zdarzeniu dotarł do dyspozytorów Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie tuż po godzinie 9:00 w dniu 21 lipca 2025 roku. Zgłoszenie dotyczyło pożaru w gminie Kleczew, konkretnie w Nieborzynie.
Gdy pierwsze jednostki dotarły na miejsce, zastały dramatyczną scenę – garaż był całkowicie objęty płomieniami. Sytuację dodatkowo komplikowała obecność butli z gazem propan-butan oraz instalacji fotowoltaicznej zamontowanej na dachu budynku gospodarczego.
Ratownicy natychmiast przystąpili do podawania wody na palący się obiekt. W trakcie akcji gaśniczej udało się wynieść z budynku butlę gazową, którą następnie poddano procesowi chłodzenia w celu wyeliminowania ryzyka eksplozji.
Skuteczne działania ratownicze
Dzięki sprawnej organizacji i profesjonalnym działaniom służb ratunkowych udało się ograniczyć zasięg pożaru wyłącznie do garażu. Ogień nie rozprzestrzenił się na pozostałe części budynku gospodarczego, co mogło skutkować znacznie większymi stratami materialnymi.
Strażacy wyciągnęli z płonącego pomieszczenia całkowicie spalony wrak pojazdu. Na szczęście, nikt nie odniósł obrażeń podczas tego zdarzenia.
W akcji ratunkowej uczestniczyły jednostki z różnych miejscowości. Na miejsce zdarzenia skierowano strażaków zawodowych z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Nr 1 w Koninie. Wsparcie zapewnili również druhowie ochotnicy z trzech jednostek OSP: z Kleczewa, Budzisławia Kościelnego oraz Złotkowa.