CBA fot. CBA

Akcja CBA. Zatrzymany prezes spółki z Wielkopolski?

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dzisiaj trzy osoby. Jak podali funkcjonariusze w komunikacie, co najmniej 96 milionów złotych zostało wyprowadzone z majątku jednego z przedsiębiorstw.

Do zatrzymań przez CBA doszło na terenie Dolnego Śląska i Mazowsza. Wszyscy zatrzymani są związani z działalnością grupy kapitałowej, w skład której wchodzą spółki z branży biopaliw oraz spirytusowej. CBA w komunikacie poinformowało, że zatrzymany został również prezes zarządu całej grupy Grzegorz Ś. Radio Poznań poinformowało, że Grzegorz Ś. to prezes spółki z Leszna. 

– Jak ustalono w trakcie prowadzonego postępowania zatrzymani działali na szkodę akcjonariuszy i właścicieli grupy kapitałowej nadużywając udzielonych im uprawnień i doprowadzając do wyprowadzenia składników majątkowych, w tym mienia ruchomego, nieruchomości, papierów wartościowych oraz praw majątkowych wielkiej wartości. Wszystko wskazuje na to, że były one wyprowadzane do polskich i zagranicznych podmiotów kontrolowanych przez zatrzymanego Prezesa. Wstępne szacunki wskazują na powstanie w związku z tym procederem co najmniej 96 milionów złotych szkody – tłumaczą funkcjonariusze CBA w swoim komunikacie.

Zatrzymani trafili do Białegostoku. Zajmie się nimi tamtejsza prokuratura. CBA poinformowało, że są to pierwsze zatrzymania w tej sprawie. Sprawa ma charakter typowo rozwojowy.

Źródło: CBA / Radio Poznań

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze