wtorek, 14 maja, 2024

Akademickie regaty żeglarskie w Poznaniu. Kto wygrał?

Załoga Collegium da Vinci pod dowództwem Mateusza Ksobicha zdobyła tytuł mistrzowski podczas Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski (AMPiW), które odbyły się 26 kwietnia na jeziorze Kierskim w Poznaniu. Dzięki świetnym warunkom i południowemu wiatrowi o sile 8-16 węzłów, Komisja Regatowa mogła przeprowadzić aż 12 wyścigów, które dostarczyły mnóstwo emocji i nieoczekiwanych zwrotów.

Dzień rozpoczął się od silnego występu Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) w Poznaniu, która wygrała trzy pierwsze wyścigi. Jednakże, ich pozycja lidera została zachwiana po czwartym wyścigu, w którym zajęli ostatnie miejsce. To otworzyło drzwi dla pozostałych drużyn, w tym dla Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Collegium da Vinci, które wkrótce stały się głównymi rywalami o złoto.

W kluczowym momencie zawodów, w ostatnim wyścigu dnia, Mateusz Ksobich z Collegium da Vinci musiał obronić drugie miejsce przed atakami zawodników z Politechniki Poznańskiej. Utrzymanie pozycji z przewagą pół długości jachtu zapewniło jego załodze zwycięstwo. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, który również zgromadził 10 punktów, zajął drugie miejsce ze względu na mniejszą liczbę wygranych wyścigów. Brąz przypadł AWF, które mimo dobrego startu, musiało zadowolić się niższym miejscem na podium.

W klasyfikacji drużynowej triumfował Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, który wyprzedził załogi z Collegium da Vinci oraz Politechniki Poznańskiej.

Źródło: mat. pras.
Strona głównaPoznańAkademickie regaty żeglarskie w Poznaniu. Kto wygrał?