działacze AgroUnii , Środa Wielkopolska fot. AgroUnia

Agrounia wychodzi na drogi. Także w Wielkopolsce!

Działacze Agrounii podczas konferencji prasowej przed starostwem powiatowym w Środzie Wielkopolskiej zapowiedzieli strajki w całym kraju. Także w Wielkopolsce można spodziewać się strajkowych blokad na drogach.

„Już 9 lutego wychodzimy na drogi” – mówił Filip Pawlik, koordynator Agrounii, przed złożeniem zawiadomienia o proteście. – „Spotykamy się pod hasłem „AGROunia widzi więcej”. Widzimy narastającą drożyznę. Drożejąca żywność w żadnym stopniu nie przekłada się na portfele rolników, producentów żywności, czy przedsiębiorców. Drożyzna dotyka wszystkich. Nie zgadzamy się na wysokie ceny prądu, gazu, nawozów, szalejącą inflację”.

W Wielkopolsce rolnicy będą strajkować na drodze krajowej nr 11 między Koszutami a Środą Wielkopolską. Tą trasą przejedzie około 100 ciągników i będzie to największy protest w regionie. Blokady mają się pojawić też między Kaliszem i Ostrowem, na drodze krajowej nr 25, a także pod Wrześnią i Krobią.

„9 lutego wychodzimy na drogi. Jutro ostatni dzień by zgłosić strajki i manifestacje. Nie prześpijcie ostatniego dnia!” – poinformował 2 lutego w mediach społecznościowych Michał Kołodziejczak, lider Agrounii. – „Mamy już zgłoszonych prawie 40 miejsc w kraju. Jest siła!”.

Źródło: Agrounia