Afrykański pomór świń (ASF): GDDKiA zamknie przejścia dla zwierząt na drogach

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Na wniosek producentów trzody chlewnej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza zamknąć przejścia dla zwierząt na autostradach i drogach ekspresowych. Ma to utrudnić migrację dzików i rozprzestrzenianie się wirusa ASF.

Wniosek producentów trzody poparł premier oraz minister infrastruktury, GDDKiA przystąpiła zatem do działania. Najpierw zostaną zamknięte przejścia dla zwierząt wzdłuż drogi ekspresowej S5 od skrzyżowania z autostradą A2 do A8, wzdłuż autostradowej obwodnicy Wrocławia i dalej wzdłuż A4 do granicy państwa. Również wzdłuż drogi ekspresowej S3 od skrzyżowania z A2 do skrzyżowania z A4, a także wzdłuż A4 od Wrocławia do Katowic. Zamknięte zostaną także przejścia na koncesyjnym odcinku A2 od granicy państwa do skrzyżowania z S5 w okolicy Poznania.

Zagrodzą je siatki o wysokości 1,5 m, które uniemożliwią przejście dzikom, ale nie utrudnią go na przykład wilkom i pozostałym zwierzętom. A tam, gdzie nie ma możliwości postawienia takich ogrodzeń, na przykład w okolicy węzłów autostradowych, GDDKiA zamierza użyć środków zapachowych odstraszających dziki.

GDDKiA, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: