Afrykański pomór świń (ASF): GDDKiA zamknie przejścia dla zwierząt na drogach

Na wniosek producentów trzody chlewnej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza zamknąć przejścia dla zwierząt na autostradach i drogach ekspresowych. Ma to utrudnić migrację dzików i rozprzestrzenianie się wirusa ASF.
Reklama - dalsza część artykułu znajduje się poniżej

Wniosek producentów trzody poparł premier oraz minister infrastruktury, GDDKiA przystąpiła zatem do działania. Najpierw zostaną zamknięte przejścia dla zwierząt wzdłuż drogi ekspresowej S5 od skrzyżowania z autostradą A2 do A8, wzdłuż autostradowej obwodnicy Wrocławia i dalej wzdłuż A4 do granicy państwa. Również wzdłuż drogi ekspresowej S3 od skrzyżowania z A2 do skrzyżowania z A4, a także wzdłuż A4 od Wrocławia do Katowic. Zamknięte zostaną także przejścia na koncesyjnym odcinku A2 od granicy państwa do skrzyżowania z S5 w okolicy Poznania.

Zagrodzą je siatki o wysokości 1,5 m, które uniemożliwią przejście dzikom, ale nie utrudnią go na przykład wilkom i pozostałym zwierzętom. A tam, gdzie nie ma możliwości postawienia takich ogrodzeń, na przykład w okolicy węzłów autostradowych, GDDKiA zamierza użyć środków zapachowych odstraszających dziki.

GDDKiA, el

3
Dodaj komentarz

avatar
Krzysztof Stobrawa
Krzysztof Stobrawa

producenci trzody chlewnej niech się lepiej zajmą zapewnieniem czystości w swoich hodowlach

Krzysztof Górawski
Krzysztof Górawski

dziki migruja? naprawde?