Afera w spółdzielni mleczarskiej. Mleko było rozcieńczane wodą. „Straty są wielomilionowe”

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Policjanci zatrzymali jedenaście osób, które miały dopuścić się oszustw w Spółdzielni Mleczarskiej Gostyń. Śledztwo w tej sprawie już prowadzi Prokuratura Okręgowa.

Zatrzymani zostali m.in. kierownicy i dostawcy mleka. – Ta grupa przestępców jest związana z oszustwem mieszania mleka z wodą. Poszkodowanymi są dostawcy mleka. Straty są wielomilionowe – wyjaśnia Piotr Garstka z wielkopolskiej policji.

Wszyscy zatrzymani mieli się już przyznać i złożyć wyjaśnienia. Nie zostali tymczasowo aresztowani. Policjanci natomiast zabezpieczyli na poczet przyszłych kar gotówkę i pojazdy, warte około 250 tysięcy złotych.

Mieszanie mleka z wodą nie było jedynym oszustwem do którego miało dochodzić na terenie mleczarni. Zatrzymani mieli też fałszować dane dotyczące mleka, które trafiało do mleczarni od rolników. Cały proceder miał trwać od kilku lat. Z tego też powodu ciężko na chwilę obecną oszacować dokładne straty.

– Sprawa jest prowadzono pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Za tego typu przestępstwo oszustwa, grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia Piotr Garstka.

Podziel się:

Ostatnio dodane: