Adam Szłapka fot. A. Szłapka FB

Adam Szłapka ponownie szefem Nowoczesnej!

„Dziękuję za ponowny wybór na przewodniczącego Nowoczesnej” – powiedział poseł Adam Szłapka po wyborach. – „Lepsza Polska jest możliwa. Razem po zwycięstwo!”

W Warszawie odbywała się konwencja programowa Nowoczesnej składająca się z dwóch części. W pierwszej odbywała się dyskusja programowa, a do udziału w niej byli zaproszeni między innymi Donald Tusk z PO, Urszula Zielińska, współprzewodnicząca Zielonych o Barbara Nowacka, przewodnicząca Inicjatywy Polskiej.

W drugiej części zaplanowano wybór nowego przewodniczącego, którego miało wybrać ponad 200 delegatów. Poseł Adam Szłapka okazał się tu bezkonkurencyjny – zagłosowało na niego 174 delegatów, podczas gdy na jego kontrkandydata posła Krzysztofa Mieszkowskiego oddano jedynie 24 głosy.

Przypomnijmy, że poseł Adam Szłapka pochodzi z Kościana, jest absolwentem UAM i przewodniczącym Nowoczesnej od 2019 roku – zastąpił na tym stanowisku Katarzynę Lubnauer. W 2015 wystartował do Sejmu z okręgu kaliskiego i uzyskał mandat – wcześniej był miejskim radnym Kościana i doradcą prezydenta Komorowskiego. W wyborach w 2019 roku ponownie wystartował, tym razem w okręgu poznańskim, i ponownie dostał się do Sejmu. Pracuje w Komisji Spraw Zagranicznych oraz Komisji do Spraw Służb Specjalnych.