Adam Szłapka fot. FB

Adam Szłapka o szpitalu w Wolicy: zasługuje na to, by tej sprawy nie zamiatać pod dywan

Poseł ma na myśli tak sytuację szpitala, który nie jest przygotowany do przyjmowania pacjentów z koronawirusem, jak i pacjentów przewiezionych tam z innych ośrodków. I pyta premiera, jak zamierza pomóc szpitalowi w Wolicy, skoro brakuje tam wszystkiego?

W swoim piśmie do premiera Mateusza Morawieckiego poseł Nowoczesnej pisze o sytuacji szpitala przekształconego nagłą decyzją wojewody w szpital zakaźny i kompletnie do tego nieprzygotowanego, który teraz błaga o pomoc.
– Brakuje obiecanych respiratorów, brakuje odpowiedniego wyposażenia, a przede wszystkim brakuje osób, które mogą podjąć się opieki i pielęgnacji chorych – wylicza poseł.

Dlatego Adam Szłapka postanowił zapytać premiera o to, jaka jest planowana pomoc dla szpitala w Wolicy i dlaczego szpital przekształcono w takim pośpiechu, dosłownie z dnia na dzień, nie wyposażając go ani w odpowiedni sprzęt, ani dodatkowy personel. Poseł chciałby też wiedzieć, jak premier ocenia działania wojewody wielkopolskiego, bo to jego decyzja przekształciła szpital w Wolicy ze szpitala chorób płuc i gruźlicy w szpital zakaźny leczący pacjentów z koronawirusem. I co stanie się wtedy, jeśli szpital w Wolicy okaże się niewystarczający, bo zostaną odkryte nowe ogniska choroby?

Poseł prosi o szybką odpowiedź, ponieważ sytuacja nagli. “Jestem przekonany, że dramatyczna sytuacja pacjentów z Wolicy zasługuje na to, by jej nie zamiatać pod dywan” – pisze poseł.
I ma nadzieję, że zostanie udzielona na jednej z konferencji prasowych, które premier i minister zdrowia organizują co kilka dni.

el

5 1 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze