Tytuł Adam Palma Meets Chopin fot. Sławek Wąchała

Adam Palma Meets Chopin – na gitarze akustycznej

Adam Palma Meets Chopin – koncert promujący najnowszy album Adama Palmy. Światowej klasy wirtuoz gitary zmierzył się z wyzwaniem  – nagrał pierwszą na świecie płytę z dziełami wielkiego kompozytora granymi na gitarze akustycznej.

Na temat płyty, która dopiero co się ukazała na rynku muzycznym wypowiedział się Al Di Meola:
“Chopin, zagrany przez Adama Palmę na gitarze z nowoczesnym podejściem rytmicznym, jeszcze nigdy nie brzmiał tak oryginalnie. Muzyczna koncepcja Palmy jest niezwykła w najlepszym znaczeniu tego słowa, zarówno w warstwie dźwiękowej, jak w kategoriach czystego muzycznego piękna. Kto powiedział, że muzyka Chopina przypisana jest wyłącznie do fortepianu? Adam Palma śmiało przenosi ją na instrument nie kojarzony do tej pory z Chopinem. Oto dzieło prawdziwej twórczej pasji.”

Adam Palma wspiął się na wyżyny swojej wrażliwości muzycznej i stworzył płytę jedyną w swoim rodzaju. W nagraniu albumu gościnnie wziął udział Leszek Możdżer.

Jest doktorem sztuk muzycznych, absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach, który koncertował z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie takimi jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel czy Bireli Lagrene. W Polsce współpracował właściwie ze wszystkimi najważniejszymi artystami naszej rodzimej sceny muzycznej. Od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą uniwersytetu w Manchesterze.

W pierwszej części koncertu publiczność usłyszała utwory z najnowszej płyty, w dalszej części koncertu również starsze utwory. W trakcie koncertu gościnnie wystąpił Tomas Celis Sanchez.

 

Dodaj komentarz

avatar