ABW zatrzymało dwóch mężczyzn. Planowali ataki terrorystyczne

Materiały wybuchowe, fiolki z silnie toksyczną substancją i broń palną – wszystko to znaleźli funkcjonariusze ABW w domu w warszawskiej dzielnicy Włochy. Dom był siedzibą organizacji ekstremistycznej, która planowała zamachy terrorystyczne w Polsce w stylu Breivika i Tarranta.

Funkcjonariusze ABW już od jakiegoś czasu zbierali dane o grupie, która miała zastraszać muzułmanów zamieszkałych w Polsce. Jak informuje “Głos Wielkopolski”, punktem wyjścia było śledztwo przeciwko Brunonowi K. – obaj zatrzymani byli objęci tym śledztwem, a jeden z nich nadal zajmował się wytwarzaniem broni palnej i materiałów wybuchowych, mimo że miał zakaz sądowy.

Akcja była przeprowadzona w województwach mazowieckim, zachodniopomorskim i podkarpackim. Do zatrzymań doszło 10 listopada w Warszawie i Szczecinie – to właśnie w Warszawie, w dzielnicy Włochy, podczas przeszukania jednego z wytypowanych, podejrzanych domów funkcjonariusze znaleźli substancje i środki chemiczne do produkcji materiałów wybuchowych, broń palną, amunicję, toksyczne substancje chemiczne oraz elementy konstrukcyjne służące do przerabiania broni. Niedoszli terroryści mieli też pokaźną bibliotekę książek o konstrukcji broni i przygotowywaniu materiałów wybuchowych.

Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty przygotowania do przestępstwa sprowadzenia zdarzeń zagrażających życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mających postać eksplozji materiałów wybuchowych; publicznego nawoływania do zabójstwa wobec grup etnicznych i wyznaniowych; posiadania bez pozwolenia materiałów wybuchowych, broni palnej i amunicji oraz przewóz narkotyków.

Głos Wielkopolski, el

6
Dodaj komentarz

avatar
Szymon Fudo
Szymon Fudo

No dobrze. A co to ma wspólnego z Poznaniem?