Absolwent wielkopolskiego liceum będzie studiował na Uniwersytecie Yale!

Uniwersytet Yale fot. 12019 - 10255, pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

17-letni Dawid Kopik, absolwent II LO w Lesznie i mieszkaniec Goli w powiecie leszczyńskim, dostał się na Uniwersytet Yale. To jedyny Polak, który w tym roku został przyjęty na tę prestiżową amerykańską uczelnię, jedną z trzech najlepszych na świecie.

O sukcesie 17-latka napisał portal „makeway”, informując także, że Dawid Kopik chce pierwszy rok nauki na Yale poświęcić na decyzję, co chce studiować, ale z pewnością będzie to związane z ekonomią i informatyką.

To nie pierwszy sukces Dawida Kopika, jak zwraca uwagę portal. Siedemnastolatek jest zwycięzcą konkursu „Pomysł na biznes”, wygrał „Kangura matematycznego”, dotarł do finału konkursu „Cosmic Challenge: Pathfinder” i był także stypendystą Our Future Foundation. Stypendium wręczał mu Maciej Kawecki, doktor nauk prawnych, nauczyciel i dziennikarz, który też poinformował o sukcesie świeżo upieczonego studenta.

Dawid Kopik nie tylko stawia na rozwój umysłowy – uprawia też sport, bo jest zdania, że to niezbędny element zrównoważonego życia, pracuje także jako wolontariusz w akcjach charytatywnych – wszechstronność jest jedną z jego charakterystycznych cech. Przyznał, że to właśnie różnorodność oferty Yale na każdym etapie studiowania zadecydowała o jego wyborze.

Uniwersytet Yale oficjalnie potwierdził przyjęcie Dawida na studia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: