Szpital zakaźny Poznań

92 osoby zakażone, kolejna ofiara śmiertelna koronawirusa

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 92 nowych osobach zarażonych koronawirusem i o śmierci kolejnej osoby – w szpitalu w Lublinie zmarł 70- letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące.

Jak informuje ministerstwo, w Polsce odnotowano już 1481 zakażeń. 17 osób zmarło.

Jednak statystyki ministerstwa budzą coraz więcej wątpliwości – głównie dlatego, że niektórych pacjentów zakażonych koronawirusem umieszcza się w nich, a innych nie, twierdząc, że choć byli zakażeni, to jednak powodem śmierci były choroby współistniejące.

Jednak na liście ofiar śmiertelnych dominują właśnie osoby cierpiące na szereg chorób współistniejących. Dlaczego więc jedni są ujmowani w statystykach, a inni nie? Dobrym przykładem wątpliwości jest 75-letni pacjent z Kalisza, który zmarł w poniedziałek i był zakażony koronawirusem, choć za przyczynę śmierci uznano choroby współistniejące.

Kolejnym jest 79-latek z Radomia, który był zarażony koronawirusem i który zmarł. Jednak, jak podaje Onet.pl, w raporcie ministerstwa zdrowia go nie ma, ponieważ on również cierpiał na choroby współistniejące i ani szpital, ani sanepid nie są w stanie stwierdzić, która z nich była przyczyną śmierci pacjenta.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze