Poznań: Spacer z przewodnikiem śladami Powstania Wielkopolskiego

Od wielu lat przewodnicy poPoznaniu.pl upamiętniają kolejne rocznice wybuchu Powstania Wielkopolskiego specjalnymi spacerami. Oczywiście w tym roku jest podobnie, a na dwie wycieczki zapraszają już dziś.

Wycieczkowicze odwiedzą miejsca związane z największym polskim zwycięskim powstaniem. Na trasie nie zabraknie Bazaru, ulicy Ratajczaka czy pomnika Powstańców Wielkopolskich. Przewodnik opowie także o mniej znanych wydarzeniach, takich jak zamach na Ratusz, Sejm Dzielnicowy czy udział marynarzy w działaniach zbrojnych, przemówią też sami uczestnicy wydarzeń za pomocą relacji i wspomnień. Ten spacer to doskonała okazja, aby w przystępnej formie odświeżyć lub rozszerzyć swoją wiedzę o Powstaniu Wielkopolskim.

Wycieczka odbywa się w konwencji „free walking tour” – niezależnie od warunków pogodowych i liczby uczestników. Przewodnik (Jarek) będzie czekał na wszystkich chętnych w sobotę 28 grudnia o godzinie 11.00 i 15.00 przed ratuszem. Zakończenie planowane jest przy pomniku Powstańców Wielkopolskich. Na zakończenie spaceru można podziękować przewodnikowi napiwkiem.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: