Łukasz Szumowski konfr. pras. fot. MZ

7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Jak podaje Ministerstwo Zdrowia, mamy w Polsce 7 nowych przypadków zachorowań, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych.

Potwierdzone przypadki dotyczą osoby z woj. podkarpackiego (Leżajsk), dwóch osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), jednej osoby z woj. świętokrzyskiego (Kielce), jednej osoby z woj. warmińsko-mazurskiego (Ostróda), jednej osoby z woj. dolnośląskiego (Wrocław), jednej osoby z woj.lubelskiego.

Osoba z województwa lubelskiego jest w przedziale wieku 25-35 lat, zakażona koronawirusem wróciła zza granicy, pacjent z województwa świętokrzyskiego zachorował w czasie kwarantanny, ale jego stan jest na tyle dobry, że nie musi być w szpitalu, nadal przebywa w domu, monitorowany przez sanepid. Pacjentka z Wrocławia, w średnim wieku, zaraziła się od męża, który wrócił z Wielkiej Brytanii.

Stan wszystkich nowych pacjentów ministerstwo określa jako dobry. Łącznie w kraju choruje 108 osób, zmarły trzy: pacjentka z Poznania, pacjent z Wrocławia i – wczoraj – pacjent z Lublina.

Jak uważa minister Szumowski, chorych i poddawanych kwarantannie będzie przybywać, a liczba poddanych kwarantannie może wynieść nawet 100 tys. osób. Pozytywną wiadomością jest to, że 13 osób już wyzdrowiało, a w kolebce koronowirusa w Azji liczba zachorowań zaczyna spadać. W Korei Południowej ponownie zmniejszyła się dzienna liczba nowych zakażeń koronawirusem.

Niestety, jeśli chodzi o Europę, dane nie są tak optymistyczne. We Włoszech, kraju jak dotąd najbardziej dotkniętych chorobą, liczba zachorowań nadal rośnie w Lacjum, Piemoncie i Toskanii, jak podaje włoski Instytut Zdrowia.

el

0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze