64-latek podejrzany o kradzież prądu. Zatrzymała go policja

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Mieszkaniec miejscowości Laski jest podejrzany o pobieranie prądu z pominięciem licznika. 64-latek został zatrzymany przez policję. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Do zatrzymania doszło 27 marca tuż przed północą, jak informuje st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy policji w Kępnie, w miejscowości Laski na osiedlu Spółdzielczym.
– Policjanci Posterunku Policji w Łęce Opatowskiej dokonali zatrzymania 64-letniego mieszkańca Lasek, który od dłuższego czasu dokonywał nielegalnego poboru energii elektrycznej z pominięciem licznika poprzez nielegalne zmostkowanie przewodów elektrycznych na tablicy rozdzielczej znajdującej się przed licznikiem – wyjaśnia rzecznik. – Na chwilę obecną trwają ustalenia wszystkich szczegółów tego procederu oraz szacowane są straty. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Mężczyźnie za to przestępstwo grozi kara do 5 lat więzienia. Policjanci przypominają też, że wszelkie nielegalne przeróbki urządzeń elektrycznych są nie tylko przestępstwem, ale też zagrażają bezpieczeństwu użytkowników.

Podziel się:

Ostatnio dodane: