53-latek podejrzany o zabicie trzech szczeniaczków. Już usłyszał zarzut

fot. Depositphotos (zdjęcie ilustracyjne)

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kole zatrzymali 53-letniego mieszkańca gminy Osiek Mały. Mężczyzna jest podejrzany o to, że 18 lutego zabił trzy szczenięta. Usłyszał już zarzuty.

Policjanci 21 lutego otrzymali informację, że jeden z mieszkańców gminy Osiek Mały, właściciel gospodarstwa rolnego, zabił trzy szczeniaki i wybrali się na miejsce z pracownikami Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Kole.

„Mundurowi w trakcie wykonywania swoich czynności niestety potwierdzili ten fakt” – informuje KPP w Kole. – „53-latek, który był właścicielem psów, usłyszał już zarzut z art. 35 pkt. 1 Ustawy o ochronie zwierząt, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3. Mężczyzna przyznał się do uśmiercenia szczeniąt, które następnie pozostawił na pryzmie obornika znajdującej się na terenie jego posesji”.

Tym razem na uratowanie szczeniąt było już za późno, jednak funkcjonariusze apelują, by mieszkańcy informowali jednostki policji o takich sytuacjach.
„Dzięki zgłoszeniom osób wrażliwych na krzywdę zwierząt policjanci mają szansę zmienić los niejednego czworonoga” – podkreślają kolscy stróże prawa. – „Nie bądźmy obojętni, niezależnie od tego, czy krzywdzony jest człowiek, czy zwierzę”.

Podziel się:

Ostatnio dodane: