44-latek aresztowany za znęcanie się nad rodziną

areszt fot. policja Ostrzeszów

44-letni mieszkaniec Ostrzeszowa zgłosił się na policję twierdząc, że kurator wizytujący jego rodzinę wyrzucił go z mieszkania. Jak jednak sprawdzili policjanci – sytuacja wyglądała zupełnie inaczej.

14 lutego około godziny 20.20 do Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie zgłosił się mieszkaniec jednego z osiedli na terenie Ostrzeszowa. Poinformował policjantów, że kurator przeprowadzający wizytę w jego rodzinie w związku z procedurą Niebieskiej Karty wyrzucił go z mieszkania.

Funkcjonariusze postanowili to sprawdzić i razem z mężczyzną poszli do niego do domu. Tam zastali jego żonę i córki. Po rozmowie z nimi okazało się, że sytuacja wyglądała zupełnie inaczej – 44-latek znęcał się nad rodziną strasząc, że popełni samobójstwo. A dzień wcześniej próbował, stosując przemoc fizyczną, zmusić swoją żonę do współżycia oraz innych czynności seksualnych.

Policjanci poinformowali żonę o tym, co może zrobić w tej sytuacji i kobieta złożyła stosowne zawiadomienie. Jej mąż natomiast, zgodnie z decyzją Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie na posiedzeniu, które odbyło się 17 lutego, wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Podziel się:

Źródło: KPP Ostrzeszów