34-latek podejrzany o atak nożem. Został zatrzymany przez policję

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)

Konińscy kryminalni zatrzymali 34-letniego mieszkańca Konina. Mężczyzna jest podejrzany o ugodzenie nożem innego mężczyzny i groźby wobec byłej partnerki.

Wszystko wydarzyło się 18 marca przed godziną 21.00 przy ul. Kwiatkowskiego w Koninie.
– Sprawca wszczął awanturę i groził pozbawieniem życia swojej byłej partnerce, do której miał sądowy zakaz zbliżania się – wyjaśnia asp. Sebastian Wiśniewski, oficer prasowy policji w Koninie. – W obronie kobiety stanął jej 30-letni kolega. Awanturnik trzymał w ręku nóż, którym pięciokrotnie ugodził broniącego koleżankę mężczyznę, a następnie uciekł.

Rannego mężczyznę pogotowie zabrało do szpitala, a policjanci zajęli się poszukiwaniem sprawcy.
– Policjanci w trakcie intensywnej pracy zdobyli mnóstwo informacji, dzięki którym udało się ustalić, że sprawca podróżował pociągami – informuje rzecznik. – Kryminalni nawiązali współpracę z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Kościanie, którzy zatrzymali 34-letniego mieszkańca Konina na stacji kolejowej. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu w Koninie. Zebrane materiały pozwoliły prokuratorowi przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. Dodatkowo mężczyzna odpowie za kierowanie gróźb karalnych oraz za złamanie sądowego zakazu zbliżania się do byłej partnerki.

Prokurator wystąpił do sądu o trzymiesięczny tymczasowy areszt dla mężczyzny, a sąd przychylił się do tego wniosku.

Podziel się: