3 dzielnice w Poznaniu idealne dla rodziców z małymi dziećmi

Poznań jest stolicą wielkopolski, a dodatkowo jednym z większych ośrodków przemysłowych, handlowych i logistycznych w Polsce. Te cechy w połączeniu z piękną zabytkową architekturą, przyciągają do Poznania wielu młodych ludzi, szukających swojego mieszkania. Jakie dzielnice są najlepsze dla młodych małżeństw i rodzin z małymi dziećmi? Oto kilka propozycji, idealnie wpisujących się w gusta młodych.

Stare Miasto

To dzielnica, która od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest świetnie zlokalizowana, położona w bliskim sąsiedztwie centrum, do tego kusi piękną zabytkową architekturą, która idealnie oddaje klimat miasta. Pomimo lokalizacji w zabytkowej części Poznania, bez trudu można znaleźć nowe mieszkania do zakupu. Deweloperzy prężnie działają w tym rejonie i budują nowe, a jednocześnie spójne z otoczeniem inwestycje. Rodziny z dziećmi z pewnością docenią bliskość Parku Cytadela, jest to największy park w całym Poznaniu, który rozciąga się na powierzchni ponad 100 ha. Miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tam przestrzeń do biegania lub jazdy na rowerze, a także znajdujące się w wielu miejscach siłownie plenerowe. Co niezwykle ważne, na Starym Mieście nie brakuje placówek edukacyjnych, począwszy od przedszkoli, aż po szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

Jeżyce

Miejsce wprost wymarzone dla rodzin. Ze względu na bezproblemowy dojazd do centrum, sprawdzi się świetnie w przypadku osób pracujących w tamtym rejonie. Natomiast znakomicie zorganizowany transport publiczny, pozwala na szybką komunikację, nawet pomiędzy bardzo oddalonymi punktami. Jest to okolica bardzo zielona, w pobliżu znajduje się m.in. Jezioro Rusałka. Dla najmłodszych świetną atrakcją będzie ZOO mieszczące się w sąsiedztwie. Na terenie tej dzielnicy znajdują się wszystkie niezbędne do komfortowego życia punkty usługowe, a także żłobki i przedszkola zapewniające profesjonalna opiekę dla najmłodszych mieszkańców. Deweloperzy również docenili zalety tej lokalizacji, dzięki temu kupujący mogą wybierać spośród wielu ofert nieruchomości. Inwestycja Bookowska 18 to kameralna propozycja w tej cieszącej się rosnącą popularnością lokalizacji.

Nowe Miasto

To dzielnica o największej powierzchni. Rozwija się ona niezwykle dynamicznie, powstają liczne apartamentowce, które mają sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na mieszkania w tej okolicy. Na do tej pory niezagospodarowanych terenach, otaczających Jezioro Maltańskie powstaje kilka prestiżowych inwestycji. Dzielnica ta jest bardzo zielona i spokojna. Dodatkowo funkcjonuje tutaj świetne skomunikowanie z pozostałymi obszarami miasta. Dzielnica ta jest postrzegana jako jedna z najbezpieczniejszych w mieście, co szczególnie doceniają rodziny z małymi dziećmi. Jej atrakcyjność podnosi świetnie rozbudowana sieć handlowo-usługowa oraz sąsiedztwo terenów zielonych. Niewątpliwym plusem dla osób planujących powiększenie rodziny jest szeroka oferta edukacyjna. W okolicy można kształcić się na wszystkich etapach edukacji, wliczając w to żłobki oraz przedszkola dla najmłodszych. W pobliżu działają Termy Maltańskie, a znajdujące się w centralnej części jezioro to świetne miejsce do skorzystania ze sportów wodnych.

Artykuł sponsorowany