28. Finał WOŚP: Na co zbieramy w tym roku?

Najwyższe standardy diagnostyczne i lecznicze w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na to zbieramy podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. I uwaga: na koncie już jest 11 850 688 zł!

W ostatnim roku w Polsce wykonano ponad 80 tysięcy operacji na 67 oddziałach chirurgii dziecięcej – czytamy na stronie WOŚP. Mimo że polska chirurgia dziecięca jest na wysokim poziomie europejskim, nadal potrzebny jest sprzęt, który pozwoli przeprowadzić więcej operacji małoinwazyjnych i endoskopowych. Pozwoli to na zmniejszenie urazu oraz dolegliwości pooperacyjnych dziecka, oraz umożliwi krótszy pobyt pacjenta i rodziców w szpitalu.

W 9 ośrodkach kardiochirurgii dziecięcej w Polsce, wykonuje się rocznie ok. 2,5 tysiąca operacji serca u dzieci, w tym najbardziej skomplikowane operacje u noworodków i dzieci z sercem jednokomorowym. Wyniki leczenia dzieci w tych ośrodkach należą do najlepszych na świecie. Wymaga to najnowocześniejszego sprzętu diagnostycznego, w tym echokardiografów nowej generacji, urządzeń niezbędnych do operacji na otwartym sercu, przede wszystkim nowoczesnych aparatów do krążenia pozaustrojowego oraz sprzętu na oddziały intensywnej terapii pooperacyjnej.
Neurochirurgia dziecięca.

W 7 ośrodkach neurochirurgii dziecięcej wykonuje się rocznie ok. 3 tysięcy operacji. Operacje mózgu u dzieci wymagają m.in. wyposażenia sal operacyjnych w ultranowoczesną nawigację i mikroskopię operacyjną. Najwyższą precyzję wykonywanych operacji zapewniają mikroskopy w technologii 3D, tak zwane egzoskopy. Niestety, żaden ośrodek w Polsce nie posiada takiego sprzętu. Jego zakup zapewni najwyższą precyzję, zmniejszy uraz operacyjny tkanek mózgu i poprawi wyniki leczenia.

Dzięki zebranym pieniądzom zostanie kupiony najnowocześniejszy sprzęt do ratowania życia i zdrowia dzieci, które potrzebują specjalistycznych operacji. Będą to: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C oraz zestawy endoskopowe.

Wszyscy możemy pomóc w ich kupnie. Wystarczy dorzucić się do puszek setek tysięcy wolontariuszy, którzy dziś wyszli na ulice.
“Wspólnie możemy zrobić wszystko” – przekonuje Jurek Owsiak.

WOŚP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze